Üye Girişi   Üye Kaydı   English  
 
 
   
 
Temel Metal Ürünler Endüstriyel Metal Ürünler Metal Malz. Makina ve Ekipmanlar Metal İş Yüklenicileri Danışmanlık
 
ÜRÜN ADI FİRMA
Gelişmiş Arama
 
   
 
   
 
   
 
 

Firma Listesi

Harfe göre göster: A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Y  Z  Hepsi

Şirket Logosu Şirket Adı Şirket Tanıtımı
PARİTE ÇELİK Parite Dış Ticaret ve Mümessillik Limited Şirketi 1995 senesinde, Türkiye Demir-Çelik piyasasına kaliteli çelik alanında hizmet vermek üzere kurulmuştur. Gelişen zaman içerisinde Asil Çelik San. ve Tic. A.Ş.’nin ihracatçı firmalarından biri olarak özellikle Avrupa pazarına sıcak haddelenmiş yuvarlak ve kare çubuk çelik malzeme ihracatı yaparak, bununla beraber Türkiye iç piyasasının ihtiyacı olan malzemelerin yurt dışından tedarik edilmesini sağlayarak yurt içi ve Avrupa pazarındaki yerini almıştır.
2002 senesinde yurt içi depolama faaliyetlerine başlayarak özellikle soğuk çekilmiş malzemelerde iç piyasa müşterilerine hizmet vermeye, önce müşteri memnuniyeti mantığı ile başlamıştır. İlerleyen yıllar içerisinde Asil Çelik ihracatı ve iç piyasadaki satışların artması sonucunda 2005 senesinde İtalya’dan 2 adet soğuk çekme makinası alınarak iç piyasadaki müşterilere stoktan ve üretimden hizmet verme anlayışıyla şirketimiz büyüme yoluna gitmiştir. 2006 senesinde Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde 6000m2 üzerine kurduğu 3 hol kapalı alan, Bursa ve İzmir şehirlerindeki şubesi ile 42 personeli ile aktivitelerine devam etmektedir. 2006 senesi itibariyle firmamız 10.000.000 Euro luk ciro hacmine ulaşmıştır. 2010 senesine kadar yeni makine parkuru yatırımlarıyla ve gerek iç piyasa gerekse dış piyasa satışlarındaki artış potansiyeli ile 18.000.000 Euro luk bir dünya şirketi olma yolunda ilerlemektedir. Yapılacak üretim ile de ihracat yapılarak, Türkiye ekonomisine katkı sağlanması hedeflenmiştir.
Sizlerin firmamıza olan güveni, bizlerin sizlere olan sevgi ve saygısıyla gelmiş olduğumuz seviyeleri el ele daha yükseklere taşımak amacındayız. Hep dediğimiz gibi Türkiye ekonomisine önümüzdeki yıllarda da güvenimiz tamdır ve her firma bu pazardaki hak ettiği yeri zaman içinde alacaktır.
A. Alpay KIRDAR
Metalurji Yüksek Mühendisi (İ.T.Ü.)
Genel Müdür
PİŞKİN Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. 1968 yılında Karaköy Perşembepazarı Kalafatyeri'ndeki tarihi Yelkenci Han'da 20 m2'lik küçük bir dükkanda tek torna tezgahı ile faaliyete geçen Pişkin Makina San. Koll Şti. günümüzde dökümhane ve işleme tesislerinde yıllık 2.000. ton sfero ve pik döküm malzeme kapasitesi ile Türkiye'nin her tarafına yayılmış üç binin üzerinde nalbur, zirai sulama, sıhhi tesisat ve inşaat malzemeleri satıcısına fittings-boru ekleme parçaları, özel imalat çeşitleri ile hizmet vermektedir.
Pişkin Makina aynı zamanda İstanbul İSKİ, Ankara ASKİ. Bursa BUSKİ başta olmak üzere ülkemiz anakent il ve ilçe Belediyeleri su ve kanal işletmelerine, toptan konut ve sanayi kooperatiflerine, inşaat ve alt yapı tesisatlarında kullanılan TSEK kalite belgeli düktil, plastik, demir boru fittingsleri, su çıkışı vanaları, kelepçeleri, menhol kapakları, kanal ızgara ve sifonları üretim ve pazarlamasını yapmaktadır.
Döküm ve işleme tesislerini yıllar önce Karaköy dışında aktaran Pişkin Makina 1986 yılında gerçekleşen Haliç islah planı çerçevesinde şirket merkezini Yelkenci Han'dan yine Karaköy'de Arapcamii civarına taşınmıştır. Yeni yönetim merkezinde kendi ürettiği malzemeleri, bayiliğini almış olduğu diğer ürün grupları ile birleştirerek Perşembepazarı'ndan Türkiye pazarlarına zengin çeşit ve geniş stoklar ile hizmet veren kaynak bir firma konumuna gelmiştir.
POLİTEKNİK METAL