Üye Girişi   Üye Kaydı   English  
 
 
   
 
Temel Metal Ürünler Endüstriyel Metal Ürünler Metal Malz. Makina ve Ekipmanlar Metal İş Yüklenicileri Danışmanlık
 
ÜRÜN ADI FİRMA
Gelişmiş Arama
 
   
 
   
 
   
 
 

Firma Listesi

Harfe göre göster: A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Y  Z  Hepsi

Şirket Logosu Şirket Adı Şirket Tanıtımı
S.K.C. KARBON San. ve Tic. Ltd. Şti.
SAĞLAM METAL
SARKUYSAN ELEKTROLİTİK BAKIR SAN. VE TİC. A.Ş. Sarkuysan 1972 yılında, ticari hayatımızın önemli merkezlerinden olan Kapalıçarşı'da altın ticareti yapan sarraf ve kuyumcuların öncülüğünde kurulmuştur. İsmi, kurucularının mesleklerini ifade eden SARraf, KUYumcu ve SANatkar kelimelerinin ilk 3 harflerinin birleştirilmesinden türetilmiştir.
Sarkuysan; iç ve dış piyasalarda çok sayıda sektöre "sks" markası ile dünya standartlarında girdi sağlayan, her yıl üst seviyelerde ve artan oranlarda yarattığı istihdam, kazandırdığı döviz, ödediği vergiler ve dağıttığı kar payı ile büyük katma değer yaratmaktadır. Tahminen 6.000 ortaklı, tamamı halka açık, profesyonel kadroların yönettiği şirketin, çağdaş üretim ve yönetim yapısı ile yatırımcı, dinamik bir dünya kuruluşu olarak sanayileşme tarihimizde özel bir yeri bulunmaktadır.
Gebze ve Darıca Bölgesinde sahibi olduğu 180 dönüm arazide 77.000 m2 kapalı alanda elektrolitik bakır ve mamulleri, bakır boru ve bakır lama üretimi yapan kuruluşun başlangıçta 10.000 ton / yıl olan üretim kapasitesi bugün 200.000 ton / yılın üzerine çıkarak bir dünya ölçeğine ulaşmıştır.
Ürünleri; elektroteknik, elektronik, motor, haberleşme, elektrik üretim ve dağıtımı, güneş enerjisi, ev cihazları ölçü aletleri, savunma, otomotiv, kimya, inşaat, ısıtma – soğutma, havalandırma ve sıhhi tesisat sanayilerinin standart girdisi olmaktadır. Tüm faaliyetleri için TS EN ISO 9001 ve ISO/TS 16949 Kalite, ISO 14001 Çevre ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri belgeleri olan ve ürünlerinde "sks" markasını kullanan Sarkuysan, yurtiçinde sektörde üretim ve satışlarıyla lider olup, ürünlerinin önemli bir bölümünü de 5 kıtadaki 50'ye yakın ülkeye ihraç etmektedir. Bugün Avrupa’da üretilen binek ve ticari araçların tahminen yarısında SARKUYSAN teli kullanılmaktadır. Uzun yıllardır ABD’deki Uzay Araştırma Merkezi NASA'ya, son yıllarda da uçak sanayilerinin tedarikçi kuruluşlarına oksijensiz bakırdan üretilen tel ile nikel kaplı bakır tel verilmektedir.
Sarkuysan bir şirketler topluluğudur. Makine yedek parça imalatı ve çevre koruma teknolojileri alanında faaliyet gösteren SARMAKİNA A.Ş., otomotiv ve makine imalatı sektörüne pik ve sfero döküm üretimi yapan DEMİSAŞ A.Ş., pazarlama ve satış şirketi SARDA A.Ş. ile emaye bobin teli üretimi yapan BEMKA A.Ş.'nin ortağı BEKTAŞ A.Ş grup içinde yer alan kardeş kuruluşlardır. Sarkuysan'ın yoğun ihracatı çerçevesinde ürünlerini doğrudan pazarlamak üzere bu alanda çok önemli iki ülke olan İtalya'da bir şubesi ve ABD'de 2002 yılında faaliyete geçen SARK-USA isimli satış ve pazarlama şirketi bulunmaktadır. Ayrıca ABD'de yeni kurulan SARK-WIRE isimli şirketimiz 2009 yılı sonlarından itibaren ABD'de üretim yapan öncü bir Türk kuruluşu olarak New York eyaletinin başkenti Albany'deki fabrikasında üretime başlamıştır. Bunların dışında küçük çaplı talepleri karşılamak üzere İstanbul’da Perpa Ticaret Merkezi’nde satış mağazası ile Ege Serbest Bölgesinde ihracat amaçlı katma değeri yüksek ürünler üreten tesisleri bulunmaktadır.
SENKRON METAL ve Seramik Kaplama San. Ltd. Şti.
SMS Sanayi Malzemeleri Üretim ve Satışı A.Ş. SMS A.Ş Endüstriyel kontrol vanaları imal etmektedir.Ölçü kontrol cihazları-otomasyon konusunda hizmet vermektedir.
Sektörümüzde, güvenliği ve tecrübesiyle tescillenmemiş kalitesiz, devamlılığı ve servis garantisi olmayan ürünlerin müşterilerimizi zor durumda bıraktığını, onları maddi ve manevi zarar verdiğini gördük.
Arkasında ar-ge desteği olan, ülkemiz mühendis ve işçisinin emeği ile üretilen, bütün dünyaya hitap edebilecek, müşterilerinin gönül rahatlığı ile tercih edebileceği "kaliteli, güvenilir, güzel görünümlü,servis garantili, ulaşılması kolay, çevreci "bir kontrol vanasını" yerli olarak imal etme fikrinden; "TORK kontrol vanaları" doğmuştur.
TORK Türkiye'nindir.
TORK kontrol vanaları % 100 yerli üretim olup bugün yurt içinde sektöründe lider ve dünyada 47 ülkede tercih edilen SMS A.Ş nin tescilli ürün markasıdır. Ülkemizi kendi alanında yurt dışında ilk kez temsil eden tek yerli markadır.
SMS A.Ş. 1985 den beri TORK markasıyla solenoid vanalar ve aktüatörlü vanalar imal etmektedir.
Ölçü kontrol - otomasyon konusunda temsilcisi olduğu firmaların ürünleriyle müşterilerine hizmet vermektedir.
Hizmetlerimizi merkez binamızda, Karaköy satış mağazamızda yurt içi ve yurt dışı bayilerimiz aracılığı ile vermekteyiz.
Firmamızın ürettiği ürün sertifikaları TUV ISO9001:2008, TUV CE, LOYD, Ex-Proof TSEK, ATEX, TSE, TSEK, EN264 RoSH, GOST, UKSERPO, Kalite Servis TSE, İmalat Yeterlilik TSE dir.
Konumlandırma stratejimiz; marka tercihi temelinde rekabet etmek ve siz değerli müşterilerimizi yarı yolda bırakmayacak güvenerek kullanacağınız kaliteli ürünler sunarak " içinizdeki kaliteye itimat ve kalitenin arkasındaki AR-GE ve emeğe saygı duygusuna" hitap etmek ve müşteri memnuniyetini artırmaktır.
TORK yüksek kalitede işlevselliğini 25 yıllık tecrübesiyle kanıtlamış, her türlü teknolojik alt yapı ve imalat sistemi ile üretilen farklı üstün donanımlı " kalite ayrıntılarda gizlidir" felsefesi titizliği ile geliştirilmiş teknik ürünlerdir.Bugün 1650 çeşit yerli üretimimizle her çeşit kontrol vana ihtiyacınızı karşılayabilmektedir.
SMS - TORK olarak endüstriyel kontrol vanaları ve ölçü kontrol elemanları uzmanıyız. Çözüm ortağınızız.
Bir TÜRKİYE ürününü, dünya markası TORK' u sizlerle birlikte yarattık.
Neden SMS-TORK ürünleri
SMS A.Ş nin ürünleri tüm Türkiye çapında sanayinin tüm sektörlerine hitap eder.Çok geniş ürün yelpazesi vardır.
Geniş dağıtım ağı ve bol yedek parça servis ağı hizmeti vardır.
SMS - TORK olarak "müşteri memnuniyeti merkezlidir. Teknik desteği ve kısa sürede teslim taahütü ile hizmet verir.
Müşterisinin "ödediği bedelin karşılığından daha fazlasını hizmet olarak veren bir ürün ve bir markadır TORK"
Bu hizmet anlayışı TORK un kuruluş ve var oluş felsefesinin kaynağıdır.
Araştırma geliştirmeye önem veren bir markadır TORK
Sosyal sorumluluk anlayışı ile çalışan bir firmadır SMS-TORK.
Üretimleri ve fabrikası cevre ve doğa dostudur.
Fabrikanızdaki prosesinizi de, sizi de korur. Uzun vadede çok ekonomiktir. Kaliteli ve uzun ömürlü olması iş kaybınızı önler Uzun yıllar tesisinize hizmet eder. Diğer ürünlerden daha işlevseldir. Görünümleri güzeldir. Estetiktir. Dokunduğunuzda güven hissi verir.
Müşteri gruplarımız içinde; Demir çelik fabrikalarımız, çimento fabrikalarımız, gıda sanayi fabrikalarımız, arıtma tesis müteahitlerimiz, tekstil fabrikalarımız, ilaç sanayimiz, şeker fabrikalarımız, Aygaz, BP, Shell ,Petrol Ofisi, İpragaz, Ülker, Ülkemizde ilk 500 e giren sanayici firmalarımızın %57 si SMS-TORK u tercih ediyor.Dünyanın beş kıtasında tıkır tıkır çalışan makinaları üreten makine imalatçılarımızın içinde birçok müşterilerimiz bulunmaktadır.
Dünyada, 5 kıtada, 47 farklı ülke; TORK tercih etmekte ve kullanmaktadırlar.
Aynı zamanda,
SMS-TORK ürünleri, konusunda en tecrübeli olan 64 kişilik kadro tarafından ,en üstün teknoloji ile üretilip test edilmekte ve kanıtlanmış kaliteye sahip, teknik işlevsellikte müşterilerimizin teknik ihtiyaçlarını güvenle karşılayacak teknolojik ürünlerdir. TORK Akışkanlarınızı emniyetle kontrol altına almanızı sağlar. Otomasyonda çözüm ortağınız
SMS A.Ş ürünlerini tercihiniz, tesisinize güç katacaktır.
Ne diyorlar?
1985'den beri TORK kulubü iş ortakları ve tutkunları.
“TORK u tercih ediyorum çünkü hem ülkem kazanıyor, hem ben kazanıyorum.
Kaliteyi değerinin altında bir bedelle satın alıyorum, TORK kaliteli bir TÜRK ürün markasıdır.Başarısı bizlere gurur veriyor.
Kendimi güvende hissediyorum çünkü makinalarımı, tesisatımın güvenliğini TORK'un kalitesine, tecrübesine,ar-ge'sine ve teknolojik donanımlarına teslim ediyorum." diyor.
SÖRMAŞ Söğüt Refrakter Malzemeleri A.Ş. SÖRMAŞ, Söğüt Refrakter Malzemeleri A.Ş., 1976 yılında refrakter malzeme üretmek amacıyla kurulmuş çok ortaklı halka açık bir şirkettir. 1980 yılında üretime başlayan şirket günümüzde pişmiş şamot, yüksek alumina, izole, andaluzit, alumina-SiC, korund, krom-korund, magnezit, kromit, magnezit-krom, spinel ve reçine bağlı alumina-karbon, alumina-SiC-karbon, alumina-magnezia-karbon, magnezya-karbon tuğlalar ile örgü harçları ve dökme, dövme, püskürtme monolitik malzemeleri üretmektedir.
Yıllık üretim kapasitesi 60.000 ton olan SÖRMAŞ'ın başlıca müşterileri Demir-Çelik, Çimento, Cam, Kireç, Metal ve Seramik üreticileri ile kuvvet santralları, rafineriler ve atık yakma tesisleridir.
STANDART LABORATUARLAR İşletmeciliği Ltd. Şti. Laboratuarımız, 24.11.1995 tarihinde 337837 – 285419 sicil numarasıyla İstanbul Ticaret Odası’ na kayıtlı, Incolab International Cevher Organize Laboratuarları ve Gözetme Servisleri Ltd. Şti. adı altında kurulmuş, gözetim ve laboratuar hizmetlerini bir arada sürdürmekte iken, yönetim kurulunun aldığı kararla gözetim hizmeti ile laboratuar hizmeti 27.02.2002 tarihinde kati olarak birbirinden ayrılmıştır.
Laboratuarımız, 27.02.2002 tarihinden itibaren Atalar Mah. Işılay Sok. No: 33 41740 Yarımca - Kocaeli adresinde, STANDART LABORATUARLAR İŞLETMECİLİĞİ LTD. ŞTİ. adı altında tarafsız ve bağımsız bir statüde deney faaliyetlerine devam etmektedir.
Standart Laboratuvarlar İşletmeciliği Ltd. Şti 27.02.2002 tarihinde 471554/419136 sicil numarasıyla İstanbul Ticaret Odası tarafından tescil edilmiştir.
Laboratuvarımızda faaliyetler iki bölümde sağlanmaktadır:
-Fizik Laboratuvarı : Numunelerin hazırlandığı ve fiziksel analizlerin yapıldığı bölümdür.
-Kimya Laboratuvarı : Tüm kimyasal analizlerin yapıldığı bölümdür.
Organizasyon Yapısı : Kimya ve fizik teknikerleri Laboratuvar Şefinden aldığı görevleri yerine getirir. Laboratuvar Şefi ise Kalite Kontrol ve Güvence Müdüründen aldığı görevleri yerine getirir. Tüm laboratuvar çalışanları, Kalite Kontrol ve Güvence Müdürü‘ne bağlı olarak çalışır. Kalite Kontrol ve Güvence Müdürü ise, Genel Müdür’e karşı sorumludur ve ondan aldığı görevleri yerine getirir.